استخر هوشمند

استخر هوشمند 

به طور معمول در ساختمان ها، استخرها به دلیل عدم پایش منظم به مرور بلا استفاده می شوند. مشکلاتی همچون : سرد یا گرم بودن بیش از حد آب، میزان اکسیژن ناکافی در فضا، میزان رطوبت بیش از حد در محیط، دمای نامطلوب محیط، هوای نامطبوع استخر (به علت نبود هوای تازه و گردش هوا)، تصفیه نادرست یا بیش از اندازه و …

حال استخر هوشمند را داخل این مجموعه تصور کنید :

کافی است در چند مرحله که ساکنین برای شنا کردن به استخر ساختمان می روند با یکی از مشکلات عدم پایش صحیح استخر رو به رو شوند. مجموعه استخر را به علت هزینه های زیاد وعدم کارایی تعطیل خواهند کرد.

این درحالی است که در استخر هوشمند دمای آب به طور پیوسته اندازه گیری می شود و در صورت نیاز گرم تر و یا سردتر می شود.

به صورت همزمان دمای فضای داخلی استخر از طریق سنسورهای مخفی که در چند قسمت تعبیه شده است نمونه برداری و در صورت نیاز سیستم گرمایش یا (Fresh-Air) فعال می شود، تصفیه آب در فواصل زمانی مشخص انجام می شود به نحوی که در نیمه شب ها به پمپ ها استراحت داده می شود که در مصرف انرژی هم صرفه جویی قابل توجهی انجام شود.

میزان اکسیژن به صورت مداوم مورد پایش قرار می گیرد و در صورت نیاز، Fresh Air فعال می شود این در حالی است که رطوبت محیط از طریق سنسورهای مربوطه اندازه گیری و با استفاده از سیستم رطوبت زدا، تهویه مطبوع در مقدار مطلوب تثبیت می شود.

سونای خشک و بخار به محض ورود به فضای استخر بدون نیاز به تنظیم کاربر آماده استفاده می شود (ضمنا با خیال راحت می توانید بدون نیاز به خاموش کردن تجهیزات استخر را ترک کنید. سیستم هوشمند بعد از خروج شما تجهیزات اضافی مثل سوناها را خاموش می کند).

حال ساکنین هر زمان که اراده کنند می توانند از یک استخر کاملا حرفه ای لذت ببرند و نیازی به پرداخت هزینه اضافی بابت نگهداری استخر نیست.

دیدگاه ها بسته شده اند.