اعلام نشت گاز هوشمند

سیستم هوشمند اعلام نشت گاز با استفاده از سنسورهای مخصوص، نشت گاز را تشخیص داده و با فرمان قطع گاز، فریز شدن تمامی روشنایی ها (جهت جلوگیری از انفجار)، آژیر، تماس تلفنی و هشدار سبب می شود تا خطرات ناشی از این گونه حوادث تا حد زیادی کاهش یابد.

قابلیت تشخیص نشت گاز مصرفی توسط جانمایی سنسورهای نشت گاز (دارای قابلیت تنظیم شدت حساسیت) در هر قسمت از خانه که انشعاب گاز در آن وجود داشته باشد مثل آشپزخانه، مطبخ یا فضای مشرف به شومینه، این اطمینان را ایجاد می کند که در صورت بروز نشتی، بلافاصله سیستم هوشمند از آن مطلع شده و اقدامات لازم را به صورت خودکار انجام می دهد.

از جمله اقدامات سیستم اعلام نشت گاز قطع شیر اتوماتیک، فعال کردن آژیر خطر، تماس تلفنی با شماره های ثبت شده در سیستم و مهم تر از همه غیرفعال کردن روشنایی ها، بدین صورت که هرچراغی که روشن باشد، روشن نگه داشته می شود و هر چراغی که خاموش باشد نیز خاموش نگه داشته می شود تا بر اثر کلید زنی و جرقه ناشی از آن، انفجار رخ ندهد. این حالت تا زمانی که مالک، وضعیت عادی را به سیستم اعلام نکرده ادامه خواهد داشت.

فرض کنید با عجله از منزل خارج شدید و فراموشی کردید که اجاق گاز را خاموش کنید و در ترافیک سنگین تا نیمه راه را رفته اید و امکان بازگشت به خانه را ندارید در این زمان است که سیستم هوشمند به شما می گوید خیالت راحت می توانی از طریق گوشی و با یک تماس گاز واحد را قطع کنی.

دیدگاه ها بسته شده اند.